Zastawkowe

Opatrunki zastawkowe służą do opatrywania i zabezpieczania ran klatki piersiowej. Inaczej zwane opatrunkiem Ashermana przeznaczone na rany otwarte, postrzałowe lub kłute. Ze względu na rodzaj zabezpieczanych ran są wymaganym wyposażeniem zestawów R1, czyli toreb medycznych używanych przez służby mundurowe jak policję czy straż.

Opatrunek Wentylowy SAL
55,00 zł
(brutto)
Opatrunek o konstrukcji jednozastawkowej przeznaczony do ran penetrujących klatki piersiowej. Dzięki jego płaskiej budowie oraz zastosowaniu mocnego kleju dobrze przylega do ciała pacjenta, i zachowuje swoje właściwości do odprowadzania powietrza z klatki piersiowej nawet po umieszczeniu go na tylnej części klatki piersiowej. Opatrunek znajduje się w wytrzymałym i wodoszczelnym opakowaniu, które jednocześnie można bardzo łatwo otworzyć za pomocą nacięć wykonanych przez producenta. Dzięki małym rozmiarom opakowania idealnie sprawdzi się w apteczkach indywidualnych typu IFAK czy IPMed
Opatrunek Okluzyjny SAL
55,00 zł
(brutto)
Opatrunek okluzyjny przeznaczony do ran penetrujących klatki piersiowej umożliwia zabezpieczenie ran na tzw. „ślepo”. Dzięki jego płaskiej budowie oraz zastosowaniu mocnego kleju, dobrze przylega do ciała pacjenta i zachowuje swoje właściwości na każdym miejscu klatki piersiowej. Opatrunek znajduje się w wytrzymałym i wodoszczelnym opakowaniu, które jednocześnie można bardzo łatwo otworzyć za pomocą nacięć wykonanych przez producenta. Dzięki małym rozmiarom opakowania idealnie sprawdzi się w apteczkach indywidualnych typu IFAK czy IPMed. 
Opatrunek wentylowy Black Front Chest Seal Vented
59,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
BLACK FRONT Chest Seal Vented to przezroczysty opatrunek wentylowy o płaskiej konstrukcji zaworu przeznaczony do opatrywania ran klatki piersiowej. Jednokierunkowy zawór umożliwia wypuszczanie powietrza zalegającego w klatce piersiowej i blokowanie dostępu powietrza z zewnątrz, dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia odmy prężnej. BLACK FRONT Chest Seal Vented to opatrunek zgodny z wytycznymi TCCC oraz KSRG.
Opatrunek wentylowy, BCS na rany klatki
68,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Opatrunek Battle Chest Seal przeznaczony do opatrywania ran kłutych, postrzałowych klatki piersiowej. Dzięki kanałom wentylacyjnym zapobiega przepływowi powietrza do jamy klatki piersiowej podczas oddechu, jednocześnie umożliwia wyjście powietrza przy wydechu, blokując  narastanie odmy prężnej. Dzięki przezroczystym materiałom, można dokładnie nałożyć opatrunek na ranę, oraz kontrolować stan poszkodowanego. Opatrunek wentylowy Battle Chest Seal spełnia aktualne wytyczne TCCC i TECC dotyczące leczenia urazów penetrujących klatki piersiowej.
Opatrunek okluzyjny SAM Chest Seal
162,00 zł
(brutto)
SAM CHEST Seal to wysokiej klasy opatrunek okluzyjny przeznaczony do opatrywania penetracyjnych (otwartych) ran klatki piersiowej,takich jak postrzał lub rana kłuta - stanowiących sytuację zagrażającą życiu wskutek możliwości powstawania odmy prężnej. W opatrunku SAM CHEST zastosowano bardzo mocny klej hydrożelowy, który silnie przylega do skóry - nawet owłosionej, pokrytej krwią, czy piaskiem. Nie zawiera lateksu i nie wywołuje reakcji alergicznych.