KWALIFIKOWANA PIERWSZA POMOC

Kurs przeznaczony dla pracowników współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Kurs trwa 66 godzin lekcyjnych, w tym 25 godzin zajęć teoretycznych oraz 41 godzin zajęć praktycznych realizowanych w grupach maksymalnie 6 osobowych.

Nowoczesne oraz nieszablonowe podejście do kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy realizujemy poprzez system symulacji medycznych, które obejmują prowadzenie szkoleń w warunkach zbliżonych do tych spotykanych na miejscu zdarzenia, gdzie pojawia się stres, trudne warunki terenowe, pogodowe, oraz sytuacje z utrudnionym dostępem do osoby poszkodowanej uwięzionej w samochodzie. Wszystkie sesje symulacyjne nagrywane będą w systemie audio-wideo, co ułatwi późniejszą analizę działań kursantów na miejscu zdarzenia.

Prowadzenie symulacji medycznych ma na celu przybliżyć kursantom nie tylko same czynności wykonywane podczas akcji ratunkowej ale również aspekt stresu, warunków pogodowych, wyczerpania fizycznego, które mogą utrudnić niesienie pomocy osobą potrzebującym. Firma Save A Life jako nieliczna na rynku szkoleniowym posiada nowoczesne fantomy symulacyjne, które przyśpieszają naukę medycznych czynności ratunkowych, jak również posiadają możliwość uzyskania szczegółowej informacji zwrotnej o poprawności wykonania szkolonych umiejętności.

Kurs kończy się egzaminem państwowym z zakresu wiedzy i umiejętności objętych programem oraz wydaniem zaświadczenia o nadaniu tytułu Ratownika (ważne 3 lata.) co potwierdza certyfikat ukończenia kursu KPP. Organizujemy także Re-certyfikację kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, która trwa jeden dzień. Zaczyna się 6-ścio godzinnym repetytorium, które ma na celu przypomnienie kursantom podstaw z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po części szkolącej uczestnicy przystępują do egzaminu teoretycznego, oraz praktycznego.

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy realizuje zespół instruktorów (lekarzy, ratowników i psychologów) z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej.

Wszystkie terminy szkoleń w zakładce KALENDARZ SZKOLEŃ na stronie głównej.

Chcesz promować swoją organizację? Z każdego szkolenia KPP montowany jest profesjonalny film, który później trafia na naszego FanPage, kanał You Tube, oraz naszą stronę. Wszystkie realizacje znajdziesz w zakładce FILMY na głównej stronie.

Jesteś zainteresowany? Sprawdź termin w naszym KALENDARZU,  wejdź do zakładki kontakt i zapisz się na kurs. Jeśli nie ma dogodnego terminu napisz do nas a my przygotujemy dogodną ofertę.