Akcesoria do opatrunków

Aspirator jadu, ASPIVENIN
89,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
ASPIVENIN to pompka do odsysania jadu i toksyn. Aspirator jadu bezboleśnie i nie inwazyjnie usuwa ze skóry i organizmu jad i toksyny, tworząc podciśnienie chwilowo wstrzymuje krążenie krwi, wysysa jad a ponadto zapobiega rozchodzeniu się toksyn w organiźmie. Użycie pompki ASPIVENIN chroni przed skutkami ukąszeń os, szerszeni, mrówek a dłuższe użycie zapobiega skutkom poważnych ukąszeń żmij, pająków czy skorpionów. Pompka do jadu jest uniwersalnym sprzętem medycznym, może być stosowana w domu, w podróży oraz w punktach medycznych. Ze względu na swoją użyteczność i szybką pomoc w przypadku ukąszeń powinna być obowiązkowym elementem apteczek turystycznych. Skuteczność pompki ASPIVENIN udowodniono na poziomie 97%.
Leatherman Raptor Multitool
449,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Wielofunkcyjne narzędzie Leatherman Raptor jest wyjątkowo przydatnym i praktycznym sprzętem ratowniczym. Łączy w sobie medyczne nożyce, przecinak do pasów i obrączek, klucz do butki, zbijak szyb, linijkę. Wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia najwyższą jakość wykonania, precyzję i skuteczność w działaniach ratowniczych. 25 lat gwarancji producenta.
Nóż ratowniczy, nóż medyczny
49,00 zł
(brutto)
Nóż ratowniczy 3w1 - wyposażony w zbijak do szyb, ostrze do cięcia pasów oraz klips który umożliwia noszenie noża przy pasku. Ostrze noża wykonane jest ze stali nierdzewnej 420, dodatkowo pokryte jest tlenkiem żelaza dla uzyskania lepszej odporności na korozję oraz wyeliminowania efektu odbicia światła. Krótkie ostrze służy do sprawnego przecinania pasów, linek czy ubrań w sytuacjach kryzysowych. Ponadto rękojeść noża wykonana jest ze stalowej konstrukcji, co czyni go niezwykle solidnym i użytecznym.
Nożyczki ratownicze
11,40 zł
(brutto)
Nożyczki ratownicze słuzą do przecinania bandaży, tkanin, ubrań a nawet pasów bezpieczeństwa. Ich szczególny kształt zapewnia bezpieczeństwo podczas rozcinania ubrań czy bandaża bez narażania pacjenta na skaleczenie. Nożyczki ratownicze są ostre, wyprofilowane i lekkie, zapewniają precyzyjne cięcie i bezpieczne użytkowanie. Nożyce przeznaczone są dla ratowników, służb mundurowych, ratowników pola walki.
Staza automatyczna
8,50 zł
(brutto)
Staza automatyczna za pomocą ucisku wywołuje zastój żylny, dzięki czemu żyły są lepiej widoczne, ułatwiając nakłucie. Staza uciskowa wykonana jest z rozciągliwego paska i plastikowych elementów. Użycie stazy z szerokim, elastycznym paskiem minimalizuje wzrost ciśnienia przy ucisku oraz poprawia jakość pobranej próbki krwi.
Staza taktyczna typu CAT
99,00 zł
(brutto)
Staza taktyczna to rodzaj uciskowej opaski używanej do tamowania silnych krwotoków tętniczych lub żylnych. Staza taktyczna typu CAT ze względu na unikalną konstrukcję umożliwia szybkie zabezpieczenie krwotoku, co ważne możliwe jest sprawne założenie opaski na każdej kończynie zarówno dla prawo jak i leworęcznych. Zacisk efektywnie tamuje ranę nawet gdy miejsce krwawienia znajduje się głęboko. Typ CAT (Combat Application Tourniquet) jest jednym z najpopularniejszych, używana jako wyposażenie medyczne w wojsku, dla żołnierzy na polu walki ale również jako sprzęt medyczny policji, straży pożarnych i służb medycznych. Zgodnie z wytycznymi pierwszej pomocy z 2015 roku stazy taktycznej można użyć dopiero jeśli bezpośredni ucisk nie potrafi zatrzymać krwawienia zewnętrznego kończyny.
Staza taktyczna zaciskowa CAT G-7
197,00 zł
(brutto)
Staza taktyczna CAT jest profesjonalną opaską zaciskową, która w 100% hamuje krwotoki kończyn. Skuteczność stazy CAT potwierdzona jest przez U.S. Army Institute of Surgical Research. Największą zaletą stazy CAT jest szybkość założenia, jej konstrukcja umożliwia aplikację jedną ręką, co w przypadku akcji ratowniczej i tamowania krwotoku jest ogromnym ułatwieniem.