Opatrunki

Opatrunki to szeroki asortyment medyczny, służący głównie do zabezpieczania ran. Opatrunki poza główną funkcją ochronną, mogą działać przeciwbólowo lub przeciwbakteryjnie pomagając w leczeniu obrażenia.

Hydrożel, Aqua Gel
11,20 zł
(brutto)
Opatrunek hydrożelowy jest wyjatkowy w swojej formie, składa się głównie z wody i polimerów, dzięki czemu potrafi utrzymać odpowiednie środowisko do leczenia ran oparzeniowych, odleżynowych a także stłuczeń lub obrzęków. Dzięki unikalnej kompozycji polimerów i swojej elastyczności, hydrożel można stosować w wielu przypadkach, nawet w trudno dostępnych miejscach na ciele. Opatrunek dostępny jest w 4 różnych rozmiarach.
Hydrożel, Burntec na oparzenia twarzy
55,00 zł
(brutto)
Hydrożele BurnTec są wyjątkowymi opatrunkami, składają się z wody oraz naturalnych i syntetycznych polimerów, dzięki temu utrzymują odpowiednie środowisko do łagodzenia i leczenia ran oparzeniowych, stłuczeń czy obrzęków. Dodatkowo opatrunki BurnTec wzmocnione są włokniną co daje bezpieczeństwo korzystania oraz niweluje możliwość wylania się hydrożelu. Hydrożel w płachcie idealnie pokrywa twarz, blokuje zanieczyszczenie rany, wpływa kojąco i chłodząco na oparzenie. Opatrunek dostępny jest w 2 różnych rozmiarach.
Hydrożel, BurnTec opatrunek
16,90 zł
(brutto)
Opatrunek hydrożelowy ratunkowy BurnTec jest wyjątkowy w swojej konstrukcji, składa się z wody oraz naturalnych i syntetycznych polimerów, dzięki temu utrzymują odpowiednie środowisko do łagodzenia i leczenia ran oparzeniowych, stłuczeń czy obrzęków. Dodatkowo opatrunki BurnTec wzmocnione są włokniną co daje bezpieczeństwo korzystania i aplikacji na ranę oraz niweluje możliwość wylania się hydrożelu. Hydrożel BurnTec w płachcie idealnie pokrywa ranę, jest przepuszczalny dla powietrza a jednocześnie blokuje zanieczyszczenie rany, wpływa kojąco i chłodząco na oparzenie. Opatrunek dostępny jest w 3 różnych rozmiarach.
Jałowa gaza opatrunkowa 5 szt.
4,50 zł
(brutto)
Gaza opatrunkowa jałowa, stosowana jest do zabezpieczania ran w warunkach ambulatoryjnych. Ze względu na delikatny materiał i dużą chłonność używana jest przy wszelkich czynnościach zabiegowych, na blokach operacyjnych. Gaza opatrunkowa jest kopertowana, od producenta ZARYS, pod nazwą GAZA lux S. Dostępna jest w 3 różnych rozmiarach, sprzedawanych w komplecie po - 5 szt.
Opaska elastyczna, podtrzymująca 5 szt.
7,50 zł
(brutto)
Tkana opaska elastyczna podtrzymująca nieprzylepne opatrunki. Jest to uniwersalny bandaż stosowany w wielu rodzajach terapii. Elastyczna opaska stosowana jest przy stabilizacji uszkodzonych stawów, w pierwszej pomocy jako podtrzymanie opatrunku, po zabiegach operacyjnych aby zabezpieczyć i wzmocnić skórę. Opaska jest delikatna, nie wywołuje podrażnień skóry ani alergii. Dostępne są cztery rozmiary, sprzedawane w zestawie po - 5 szt.
Opatrunek hemostatyczny Celox
115,00 zł
(brutto)
Celox jest granulatem hemostatycznym przeznaczonym do tamowania krwawień, również mocnych krwotoków z tętnic. Opatrunek hemostatyczny Celox w postaci granulek sypie się prosto na otwartą ranę, hamuje krwiawienie tworząc skrzep z żelowej masy, która jest potem łatwa do usunięcia. W odróżnieniu od innych opatrunków hemostatycznych Celox działa na krew zheparynizowaną, a także na krew w warunkach hipotermii. Opatrunki Celox działają bakteriobójczo, zabezpieczają ranę przed zakażeniem oraz nie wywołują reakcji egzotermicznej. Substancją czynną jest chitosan, powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia, nie powoduje reakcji egzotermicznych. Opatrunek hemostatyczny Celox powinien być używany w sytuacji, gdy tradycyjne metody tamowania krwawień są nieskuteczne. Z
Opatrunek hemostatyczny Celox GAUZE
169,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Celox GAUZE jest opatrunkiem hemostatycznym w postaci gazy, tamuje nawet obfite krwawienia, może być stosowany do tamowania ran o dużej powierzchni czy głębokich, postrzałowych. Celox GAUZE posiada takie właściwości jak Celox w granulacie, działa na krew zheparyzowaną, działa w warunkach hipotermii oraz nie powoduje reakcji egzotermicznych. Opatrunek hemostatyczny w postaci rolki powleczonej chitosanem, który powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia. Opatrunek hemostatyczny Celox powinien być używany w sytuacji, gdy tradycyjne metody tamowania krwawień są nieskuteczne.
Opatrunek indywidualny, typ W
6,80 zł
(brutto)
Opatrunek indywidualny typu W składa się z dwóch wyjątkowo chłonnych tamponów połączonych z bandażem. Opatrunek W stosowany jest do tamowania mocnych krwawień, ran postrzałowych. Tampony umieszczone są na bandażu, jeden z nich jest przesuwny, ułatwia to opatrywanie ran postrzałowych. Opatrunek indywidualny W, w małej wersji, w wodoszczelnym opakowaniu.