Sprzęt do wentylacji

Udrożnienie dróg oddechowych to jedna z pierwszych czynności podczas akcji ratowniczych, często tyle wystarczy aby uratować życie. Rurki i maski krtaniowe, resuscytatory i ssaki to sprzęt medyczny stosowany we wszystkich służbach medycznych, używany podczas akcji ratowniczych, zabiegów medycznych lub opiece nad pacjentami. W naszym sklepie dostępne są również butle tlenowe oraz reduktory przeznaczone do tlenoterapii, zarówno medycznej jak i stosowanej w domu. Oferujemy także jednorazowe, uniwersalne detektory dwutlenku węgla (czujnik CO2), pozwalające na ocenę prawidłowej intubacji i wentylacji pacjenta.

Butla tlenowa aluminiowa 2,7L, Luxfer
575,00 zł
(brutto)
Butle tlenowe należą do podstawowej grupy sprzętu medycznego, są niezbędnym wyposażeniem każdej karetki, szpitali czy punktów medycznych. Zastosowanie butli jest dosyć szerokie, może być to pomoc medyczna ale, używane są również przez sportowców wyczynowych, podczas nurkowania czy wspinaczki wysokogórskiej. Dodatkowym atutem jest wykonanie z aluminium co daje lekkość i wytrzymałość butli tlenowej.
Dren tlenowy, przewód tlenowy 10m
6,00 zł
(brutto)
Dren tlenowy przewodzi skoncentrowany tlen medyczny, jest swoistym przedłużaczem dla specjalistycznego sprzętu do tlenoterapii i wszelkich czynności medycznych, gdzie wymagane jest podłączenie gazu medycznego do pacjenta. Dzięki konstrukcji gwiazdkowej, przewód nie ma możliwości załamania się co znaczy, że dopływ tlenu nie zostanie odcięty nawet podczas zagięcia drenu o 180 stopni.
Inhalator membranowy MICRO
155,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Inhalatory to popularne urządzenia stosowane do podania leku w formie mgiełki, areozolu. Dla tego urządzenia stosuje się często zamienną nazwę nebulizator, natomiast nie każdy inhalator jest nabulizatorem ale za to każdy nebulizator jest inhalatorem. Nebulizatory są urządzeniami stosowanymi zarówno w domu jak i w placówkach medycznych, do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Skuteczność terapii inhalacyjnej polega na tym, że podany lek trafia bezpośrednio do zainfekowanego miejsca tj nosa, krtani, oskrzeli, płuc. Model micro jest inhalatorem membranowym co gwarantuje wysoką efektywność inhalacji. Wyróżnia się dużą stabilnoscią pracy. Jest wyjątkowy małym i poręcznym sprzętem, idealnym do użytkowania w domu i w podróży.
Inhalator, nebulizator BABY
127,00 zł
(brutto)
Inhalatory to popularne urządzenia stosowane do podania leku w formie mgiełki, areozolu. Dla tego urządzenia stosuje się często zamienną nazwę nebulizator, natomiast nie każdy inhalator jest nabulizatorem ale za to każdy nebulizator jest inhalatorem. Nebulizatory są urządzeniami stosowanymi zarówno w domu jak i w placówkach medycznych, do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Skuteczność terapii inhalacyjnej polega na tym, że podany lek trafia bezpośrednio do zainfekowanego miejsca tj nosa, krtani, oskrzeli, płuc. Model baby jest inhalatorem pneumatycznym tłokowym, wyróżnia się dużą stabilnoscią pracy. Jest poręcznym sprzętem, idealnym do użytkowania w domu przez dzieci i dorosłych.
Inhalator, nebulizator MINI
97,50 zł
(brutto)
Inhalatory to popularne urządzenia stosowane do podania leku w formie mgiełki, areozolu. Dla tego urządzenia stosuje się często zamienną nazwę nebulizator, natomiast nie każdy inhalator jest nabulizatorem ale za to każdy nebulizator jest inhalatorem. Nebulizatory są urządzeniami stosowanymi zarówno w domu jak i w placówkach medycznych, do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Skuteczność terapii inhalacyjnej polega na tym, że podany lek trafia bezpośrednio do zainfekowanego miejsca tj nosa, krtani, oskrzeli, płuc. Inhalator kompresorowy mini jest małym i cichym sprzętem, idealnym do użytkowania w domu, a ze względu na swój niewielki rozmiar świetnie sprawdzi się również w podróży.
Inhalator, nebulizator ULTRA
113,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Inhalatory to popularne urządzenia stosowane do podania leku w formie mgiełki, areozolu. Dla tego urządzenia stosuje się często zamienną nazwę nebulizator, natomiast nie każdy inhalator jest nabulizatorem ale za to każdy nebulizator jest inhalatorem. Nebulizatory są urządzeniami stosowanymi zarówno w domu jak i w placówkach medycznych, do terapii górnych i dolnych dróg oddechowych. Skuteczność terapii inhalacyjnej polega na tym, że podany lek trafia bezpośrednio do zainfekowanego miejsca tj nosa, krtani, oskrzeli, płuc. Model ultra jest inhalatorem pneumatycznym tłokowym przeznaczonym do pracy przerywanej 30 min. włączone / 30 min. wyłączone. Jest poręcznym sprzętem, idealnym do użytkowania w domu przez dzieci i dorosłych.
Maska krtaniowa PCV z lubrykantem i strzykawką
41,50 zł
(brutto)
Maska krtaniowa przeznaczona jest do utrzymania drożności dróg oddechowych pacjenta we wszystkich pozycjach. Anatomiczny kształt pozwala na łatwiejszą aplikację, dodatkowo w zestawie znajduje się lubrykant pomocny we wprowadzeniu maski. Stanowi alternatywę dla intubacji, niesie ze sobą mniejsze ryzyko powikłań dla pacjenta. Dostępnych jest 5 rozmiarów, każdy rozmiar ma oznaczenie w innym kolorze.
Opatrunek indywidualny, typ W
4,50 zł
(brutto)
Opatrunek indywidualny typu W składa się z dwóch wyjątkowo chłonnych tamponów połączonych z bandażem. Opatrunek W stosowany jest do tamowania mocnych krwawień, ran postrzałowych. Tampony umieszczone są na bandażu, jeden z nich jest przesuwny, ułatwia to opatrywanie ran postrzałowych. Opatrunek indywidualny W, w małej wersji, w wodoszczelnym opakowaniu.
OPTILUBE żel medyczny
2,50 zł
(brutto)
Żel medyczny OptiLube przeznaczony jest do nawilżania sprzętu medycznego wprowadzanego do układu oddechowego, rurek nosowych i gardłowych czy masek krtaniowych. Lubrykant jest uniwersalnym wyrobem medycznym, stosowanym podczas badań rektalnych, do gastroskopii, kolonoskopii, wszelkiego rodzaju USG. OptiLube jest sterylnym nawilżaczem, ma właściwości poślizgowe przez co może być stosowane w wielu czynnościach medycznych. Wyró medyczny dostępny w saszetkach 5g.