Plecaki medyczne i ratownicze

Plecaki medyczne i ratownicze są niezbędną częścią wyposażenia wszystkich służb mundurowych. Dzięki ich budowie są niezwykle poręczną i funkcjonalną formą apteczki pierwszej pomocy. Wielkość plecaków medycznych pozwala na przechowywanie niezbędnego w każdej sytuacji wyposażenia, co umożliwi skuteczne niesienie pomocy.

Dostępne plecaki ratownicze wyposażone są w ergonomiczne szelki i dodatkowe pasy brzuszne lub piersiowe dla komfortowego noszenia nawet ciężkiego wyposażenia. Poza licznymi komorami, kieszeniami i saszetkami wybrane plecaki medyczne mają doszyte taśmy i karabińczyki do przyłączenia dodatkowego sprzętu.

Przeznaczenie plecaków ratowniczych

Dostępne w naszej ofercie plecaki medyczne oraz ratownicze znajdują zastosowanie zarówno w Pogotowiu jako podstawowe wyposażenie karetki dla ratownika medycznego, pielęgniarki czy lekarza, a także w Policji, Straży Pożarnej czy Wojska jako wyposażenie radiowozu, wozu strażackiego czy samochodu wojskowego.

Nasze plecaki medyczne mogą być także wykorzystywane tam, gdzie może być wymagane udzielenie pierwszej pomocy – tj. w klubach sportowych, jednostkach państwowych oraz innych jednostkach sektora publicznego.

Wykonanie plecaków medycznych

Wszystkie dostępne w naszym sklepie plecaki medyczne oraz plecaki ratownicze firmy MARBO wykonane z materiału CODURA, który dzięki zastosowaniu techniki RIP-STOP, czyli techniki wzmacniania tkaniny dzięki dodaniu dodatkowych mocniejszych włókien COATS EPIC, jest odporny na wszelkiego rodzaju otarcia, a nawet rozdarcia. Zastosowany materiał zapewnia także wodoszczelność wszystkich plecaków medycznych.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszymi plecakami medycznymi i ratowniczymi, ale macie pytania dotyczące asortymentu zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

Torba Plecak Ratowniczy Medyczny 100L TRM-19
1 215,00 zł
(brutto)
Wyjątkowo pojemny 100 l plecak medyczny wykonany zgodnie z zaleceniami koordynatora PSP ds. ratownictwa medycznego. Ze względu na uniwersalną konstrukcję plecak może być stosowany w służbie ratownictwa medyczego, ratownictwa wodnego, drogowego i lotniczego. Jego dowolnie modyfikowany środek, pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb ratownika. Plecak usztywniony dookoła bardzo grubą i sztywną pianką, całośc wykonana z wysokiej jakości materiałów codura, odpornych na przetarcia i rozerwania.
Plecak ratownika wodnego TRM-22
552,82 zł
(brutto)
Plecak medyczny stworzony z myślą o ratownikach wodnych, w oparciu o sugestie i wytyczne pracy tych służb medycznych. Posiada jedną komorę główną i trzy kieszenie na zewnątrz. W komorze głównej znajdują się rożnej wielkości kieszenie z siatki oraz różnej wielkości gumki, miejsce na butle tlenową i zabezpieczenie dla reduktora. Główna komora spinana jest klamrami zatrzaskowymi zabezpieczającymi suwak. Zewnętrzne kieszenie również posiadają gumki, kieszonkę na telefon komórkowy oraz wyposażone są w dwie saszetki segregacyjne z przezroczystym wierzchem. Zainteresowany plecakiem z pełnym wyposażeniem? Zobacz plecak z wyposażeniem
Torba - plecak ratowniczy 65l TRM-32
1 345,50 zł
(brutto)
Torba medyczna przygotowana z myślą o służbach ratowniczych i zespołach pogotowia ratunkowego. Dzięki dodatkowym opiankowanym szelkom może być stosowana jako plecak ratowniczy. Torba ma jedną główną komorę, która posiada miejsce na butlę tlenową, kołnierz ortopedyczny, ampularia, saszetki segregacyjne i zestawy opatrunków. Na zewnątrz torby medycznej znajduje się pięć kieszeni, wyposażone w taśmy gumowe, rzepy i mniejsze kieszenie z przegrodami. Torba wykonana jest tak, aby zapewnić szybki i łatwy dostęp do wyposażenia apteczki.
Plecak ratowniczy 86l TRM-56
1 305,00 zł
(brutto)
Bardzo funkcjonalny i ergonomiczny plecak medyczny z ampularium. Plecak ratowniczy posiada dwie komory wyposażone w saszetki segregacyjne, kieszenie z siatki i przezroczyste, ampularium. Plecak jest bardzo pojemny, pomieści sprzęt medyczny, zestawy opatrunków, ampularium, lekarstwa, kołnierze ortopedyczne, szyny unieruchamiające oraz inne wyposażenie apteczki. Dla zapewnienia bezpiecznego transportu sprzętu medycznego i wkładu aptecznego plecak w całości jest opiankowany, wykonany z wodoodpornej tkaniny.
Plecak ratowniczy ampularium TRM-57
1 089,00 zł
(brutto)
Bardzo pojemny i funkcjonalny plecak ratowniczy z ampularium. Plecak posiada dwie komory, miejsce na butle tlenową, drobny sprzęt medyczny, opatrunki oraz ampularium na 196 ampułek. Na zewnątrz znajdują się 2 kieszenie, jedna płaska zamykana na suwak, w drugiej znajdują się 2 kieszenie przezroczyste zamykane na rzep, 4 gumowe uchwyty oraz duża przezroczysta saszetka mocowana na rzep. Liczne kieszenie, oraz saszetki segregacyjne dają możliwość przechowywania i transportu sporego wyposażenia medycznego, oraz dodatkowego ekwipunku.
Taktyczny plecak medyczny TRM-66
620,10 zł
(brutto)
Plecak taktyczny, to wyjątkowa konstrukcja, stworzona z myślą o wymagających użytkownikach. Plecak jest bardzo pojemny, posiada 4 kieszenie, oraz dużą główną komorę. Taktyczny plecak pomieści, ubranie, buty, kask, butle tlenową, kołnierz ortopedyczny, sprzęt medyczny, zestaw opatrunków. Dodatkowo na całej powierzchni naszyte są taśmy do przypięcia dodatkowych elementów jak np. karimata, apteczka itd. Zadbano również o komfort użytkowania plecaka taktycznego, mimo dużej pojemności plecak można wygodnie nosić dzięki usztywnionym pianką plecom, szelki są specjalnie wyprofilowane i opiankowane, spinane pasem piersiowym. Ponadto opiankowany pas biodrowy stabilizuje ciężar i ułatwia transport taktycznego plecaka medycznego.
Taktyczny plecak medyczny mały TRM-67
449,10 zł
(brutto)
Plecak taktyczny o pojemności 21 l, posiada pojemną główną komorę oraz liczne kieszenie i gumowe uchwyty. Dodatkowo na powierzchni plecaka naszyte są taśmy, które pozwalają troczyć dodatkowe elementy np. apteczki, buty, karimatę. Dla komfortu noszenia plecaka, plecy, szelki oraz pasy piersiowy i biodrowy są wyprofilowane i zabezpieczone pianką. GRATIS : Podręczna apteczka o wymiarach 30x8x21 cm, posiadająca system taśm który pozwala przymocować ją do plecaka. Apteczka ma również regulowany pas biodrowy spinany klamrą zatrzaskową. Zainteresowany plecakiem z pełnym wyposażeniem? Zobacz plecak z wyposażeniem
Apteczka plecakowa 50l Z Komorą Na Kołnierze TRM-27
746,10 zł
(brutto)
Wyjątkowo pojemny plecak medyczny, posiada cztery oddzielne komory. Komory przystosowane są do przenoszenia sprzętu medycznego, kołnierzy ortopedycznych i zestawy opatrunków. Komory plecaka medycznego wyposażone są w kieszenie z siatki zasuwane na zamki błyskawiczne oraz kieszenie zapinane na rzep, posiadają również różnej wielkości gumki oraz karabińczyk do segregacji wkładu medycznego czy przyczepienia np. kluczy. Apteczka ze względu na dużą pojemność przystosowana jest do przenoszenia przez dwie osoby, posiada trzy gumowe rączki dla wygodnego transportu. Zainteresowany apteczką plecakową z pełnym wyposażeniem? Zobacz apteczkę z wyposażeniem
Apteczka plecakowa 20l TRM-29
323,10 zł
(brutto)
Ostatnie sztuki w magazynie
Bardzo dobrze zorganizowany, jednokomorowy plecak medyczny. Posiada w środku kieszenie z siatki zamykane na suwak, kieszenie z materiału zapinane na rzep oraz uchwyty z taśmy gumowej. Dzięki tak zaprojektowanemu wnętrzu, wyposażenie apteczki jest posegregowane, przejrzyste i łatwo dostępne. Plecak zamykany jest na 2 suwaki, zabezpieczone od deszczu. Na zewnątrz plecaka znajduje się duża, płaska kieszeń zamykana na suwak. Zainteresowany apteczką plecakową z pełnym wyposażeniem? Zobacz apteczkę z wyposażeniem
Apteczka Plecakowa 30L MB-30
427,50 zł
(brutto)
Apteczka plecakowa o pojemności 30l, wykonana z wodoodpornego materiału Plan. Wnętrze torby zostało wykonane z łatwo zmywalnego Nylonu 210D. Komora głowna przez całą długość otwierana jest na suwak, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do całego wyposażenia apteczki. Apteczka jest łatwa w wyposażeniu, posiada saszetki segregacyjne, kieszenie otwarte, oraz uchwyty dzięki czemu opatrunki i akcesoria medyczne będą dobrze przechowywane i łatwo dostępne w razie potrzeby. Apteczka posiada dodatkowo trzy zewnętrzne kieszenie do przenoszenia sprzętu medycznego i opatrunków.
Apteczka plecakowa 10L
157,50 zł
(brutto)
Ostatnie sztuki w magazynie
Nowa wersja apteczki w praktycznej formie plecaka, wykonana z łatwo zmywalnej i wytrzymałej tkaniny, odpornej na przetarcia i rozerwania. Apteczka pierwszej pomocy, posiada jedną główną komorę, a w niej sześć kieszeni zamykanych klapką na rzep i dwie kieszenie z siatki. Z przodu plecaka doszyte są taśmy mocujące dodatkowy sprzęt medyczny. Plecak może z powodzeniem służyć jako apteczka turystyczna, jako zabezpieczenie pierwszej pomocy podczas wycieczki z dziećmi, czy na trasach górskich.
Modułowy plecak ratowniczy na zestaw R1, Plecak R1
1 450,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Plecak ratowniczy do zestawu PSP R1 został skonstruowana na podstawie doświadczeń ratowników medycznych i czynnych instruktorów ratownictwa. Spełnia wszystkie wymagania przedstawione w wytycznych KSRG z czerwca 2021 roku. Jest wyjątkowo funkcjonalny, po otwarciu komory głównej ratownik ma dostęp do całego asortymentu będącego na wyposażeniu zestawu. Plecak posiada 10 saszetek segregacyjnych o różnych kolorach, przeznaczonych do konkretnych typów urazów i działań ratowniczych oraz torbę na opatrunki hydrożelowe. Modułowy podział plecaka, i możliwość otwarcia całości pozwala na przejrzysty podział wyposażenia i umożliwia szybką reakcję ratownika.
Plecak RAPID RESCUE MEDIUM, modułowy, PULL, kolor czerwony
607,00 zł
(brutto)
Plecak w kolorze czarnym wykonany został z CORDURY®, która jest tkaniną o splocie płóciennym utkaną z wytrzymałych włókien nylonowych wykończonych wodoodpornie i powleczonych warstwą poliuretanu bądź poliakrylu. Cechuje się dużą wytrzymałością na rozerwanie i przetarcie. W razie nacięcia nie będzie się dalej pruć. Wersja czerwona wykonana jest z 100% tkaniny poliestrowa wodoodporna PVC 600D. Na froncie naszyto panel velcro (rzep) który pozwala na personalizację plecaka, poprzez zastosowanie plakietek. Kieszeń główna zamykana jest dwoma dwubiegunowymi zamkami firmy YKK, oblamowano je odblaskowymi taśmami. Informacje dotyczące personalizacji wprowadź w uwagach do zamówienia podczas jego realizacji. Masz pytania dotyczące zamówienia lub personalizacji? Zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail.
Plecak RAPID RESCUE LARGE, modułowy, PULL, kolor czerwony
870,00 zł
(brutto)
Plecak w kolorze czarnym wykonany został z CORDURY®, która jest tkaniną o splocie płóciennym utkaną z wytrzymałych włókien nylonowych wykończonych wodoodpornie i powleczonych warstwą poliuretanu bądź poliakrylu. Cechuje się dużą wytrzymałością na rozerwanie i przetarcie. W razie nacięcia nie będzie się dalej pruć. Wersja czerwona wykonana jest z 100% tkaniny poliestrowa wodoodporna PVC 600D. Na froncie naszyto panel velcro (rzep) który pozwala na personalizację plecaka, poprzez zastosowanie plakietek. Kieszeń główna zamykana jest dwoma dwubiegunowymi zamkami firmy YKK, oblamowano je odblaskowymi taśmami.  Informacje dotyczące personalizacji wprowadź w uwagach do zamówienia podczas jego realizacji.GÓRNA PLAKIETKA DOŁĄCZANA JEST GRATIS, NATOMIAST BOCZNE MOŻNA ZAKUPIĆ DODATKOWO.
Plecak RAPID RESCUE MEDIUM, modułowy, PULL, kolor CZARNY
644,00 zł
(brutto)
Plecak w kolorze czarnym wykonany został z CORDURY®, która jest tkaniną o splocie płóciennym utkaną z wytrzymałych włókien nylonowych wykończonych wodoodpornie i powleczonych warstwą poliuretanu bądź poliakrylu. Cechuje się dużą wytrzymałością na rozerwanie i przetarcie. W razie nacięcia nie będzie się dalej pruć. Wersja czerwona wykonana jest z 100% tkaniny poliestrowa wodoodporna PVC 600D. Na froncie naszyto panel velcro (rzep) który pozwala na personalizację plecaka, poprzez zastosowanie plakietek. Kieszeń główna zamykana jest dwoma dwubiegunowymi zamkami firmy YKK, oblamowano je odblaskowymi taśmami. Informacje dotyczące personalizacji wprowadź w polu poniżej. Masz pytania dotyczące zamówienia lub personalizacji? Zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail.