Opatrunki indywidualne

Opatrunek indywidualny typu izraelskiego
29,00 zł
(brutto)
Popularny na świecie izraelski opatrunek osobisty w wersji militarnej (kolor zielony) zabezpieczony próżniowym, hermetycznym opakowaniem. Opatrunek izraelski jest prosty w zastosowaniu, dlatego może być stosowany zarówno przez zawodowych ratowników jak i osoby bez przeszkolenia medycznego. Opatrunek izraelski to sprawdzony na polu walki produkt przy udzielaniu pierwszej pomocy. Posiada plastikowy element dociskowy, dzięki czemu tamuje efektywnie masywne krwotoki zanim poszkodowany trafi do szpitala. Opatrunek pełni funkcje: opatrunku osobistego, uciskowego i wspomagającego.
Opatrunek indywidualny, typ A
5,50 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Opatrunek indywidualny typu A, to dwa niezwykle chłonne tampony w zestawie z bandażem, stosowane do tamowania mocnych krwawień. Stosowany jest do ran postrzałowych lub ran z obfitym krwawieniem. Opatrunki A znajdują miejsce we wszelkich zestawach pierwszej pomocy, w służbach medycznych, apteczkach policyjnych, indywidualnych, domowych.
Opatrunek indywidualny, typ W
8,90 zł
(brutto)
Opatrunek indywidualny typu W składa się z dwóch wyjątkowo chłonnych tamponów połączonych z bandażem. Opatrunek W stosowany jest do tamowania mocnych krwawień, ran postrzałowych. Tampony umieszczone są na bandażu, jeden z nich jest przesuwny, ułatwia to opatrywanie ran postrzałowych. Opatrunek indywidualny W, w małej wersji, w wodoszczelnym opakowaniu.
Opatrunek indywidualny, Typ W, duży
38,00 zł
(brutto)
Opatrunek indywidualny typu W składa się z dwóch chłonnych tamponów połączonych z bandażem elastycznym 10x4. Opatrunek W, stosowany jest do tamowania mocnych krwawień, ran postrzałowych. Tampony umieszczone są na bandażu, jeden z nich jest przesuwny, ułatwia to opatrywanie ran postrzałowych. Opatrunek indywidualny W, w dużej skompresowanej wersji, w wodoszczelnym opakowaniu.