Nosze i materace ratownicze

Nosze stosowane są w ratownictwie medycznym w każdego rodzaju akcjach ratowniczych, przydatne na lądzie, w wodzie i powietrzu. Jest to uniwersalny środek transportowy poszkodowanego. Nosze ratownicze dają możliwość przeniesienia pacjenta i jednocześnie bezpiecznej opieki w różnych warunkach terenowych. Oferujemy nosze płachtowe, próżniowe oraz podbierakowe, wykonane z aluminium.

Nosze podbierakowe aluminiowe
830,00 zł
(brutto)
Nosze podbierakowe stworzone są z wysokiej jakości materiału. Przeznaczone do stabilizacji i transportu poszkodowanego z uszkodzeniem kręgosłupa, miednicy czy urazem wielonarządowym. Nosze wykonane są tak, aby nie podnosić pacjenta, a bezpiecznie wsunąć na deskę ortopedyczną i przetransportować. Znajdą zastosowanie w karetkach, oddziałach ratunkowych i sztabach kryzysowych.
Nosze kubełkowe, nosze koszowe, składane
2 300,00 zł
(brutto)
Nosze kubełkowe przeznaczone są do akcji ratowniczych górskich, trudnych warunkach terenowych. Konstrukcja noszy zapewnia im uniwersalność, szeroki zakres użytkowania. Nosze w formie kubełkowej zapewniają dogodne możliwości zabezpieczenia poszkodowanego i udzielenia mu pierwszej pomocy. Nosze składane (dwuczęściowe) są łatwe w transporcie oraz zajmują mniej miejsca przy przechowywaniu.
Nosze polowe
200,00 zł
(brutto)
Nosze transportowe LENOPOL, przeznaczone do transportu poszkodowanych, rannych. Przydatne w sytuacjach kryzysowych, gdzie wymagana jest szybka ewakuacja poszkodowanych. Nosze polowe wykonane są z odpornej, mocnej tkaniny, dodatkowo wzmocnione taśmą na brzegach. Nosze są lekkie, łatwe do złożenia, zajmują bardzo mało miejsca. Taśma nośna tworzy sześć uchwytów transportowych, tworząc nosze o klasycznym układzie, umożliwiając przenoszenie rannego przez dwie osoby. W trakcie przenoszenia poszkodowanego na noszach, ważne jest żeby naszyte taśmy znajdowały się od spodu noszy, a nie pod plecami poszkodowanego. Ma to wpływ na wytrzymałość noszy!