Nosze i materace ratownicze

Nosze stosowane są w ratownictwie medycznym w każdego rodzaju akcjach ratowniczych, przydatne na lądzie, w wodzie i powietrzu. Jest to uniwersalny środek transportowy poszkodowanego. Nosze ratownicze dają możliwość przeniesienia pacjenta i jednocześnie bezpiecznej opieki w różnych warunkach terenowych. Oferujemy nosze płachtowe, próżniowe oraz podbierakowe, wykonane z aluminium.

Materac próżniowy
1 199,00 zł
(brutto)
Materac próżniowy służy do unieruchomienia poszkodowanego z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa. Materac dostosowuje się do ciała pacjenta, jego twardość może być regulowana przez dopompowywanie powietrza. Jest prosty w obsłudze, stosowany w służbach udzielających pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nosze podbierakowe aluminiowe
873,00 zł
(brutto)
Nosze podbierakowe stworzone są z wysokiej jakości materiału. Przeznaczone do stabilizacji i transportu poszkodowanego z uszkodzeniem kręgosłupa, miednicy czy urazem wielonarządowym. Nosze wykonane są tak, aby nie podnosić pacjenta, a bezpiecznie wsunąć na deskę ortopedyczną i przetransportować. Znajdą zastosowanie w karetkach, oddziałach ratunkowych i sztabach kryzysowych.