Ochrona i higiena

Dbanie o własne bezpieczeństwo to podstawa przy udzielaniu pierwszej pomocy, chroniąc swoje zdrowie będziemy mogli udzielić pomocy innym, dlatego tak ważne jest używanie przez personel medyczny ochronnych rękawic, które tworzą barierę przed substancjami chemicznymi, płynami ustrojowymi lub zanieczyszczeniem rany pacjenta. Do elementów chroniących zdrowie i życie nalezą koce termiczne tzw. folie życia, które są obowiązkowym elementem apteczek pierwszej pomocy, chronią nie tylko przed wyziębieniem organizmu, ale również przed przegrzaniem, wiatrem lub dzięki metalicznym kolorom mogą ułatwić wezwanie pomocy. Dodatkową cechą jednego z koców termicznych jest ochrona przed drobnoustrojami, jest to przydatna funkcja w obszarach ryzyka infekcji.

AHD 1000, Płyn do dezynfekcji rąk
29,90 zł
(brutto)
AHD 1000 jest popularnym płynem stosowanym do dezynfekcji rąk, sprzętu i niewielkich powierzchni. Posiada biobojcze właściwosci, co oznacza, że efektywnie zwalcza wirusy, bakterie i grzyby. Jest to produkt uniwersalny, stosowany we wszelkich punktach medycznych, miejscach gdzie trzeba spełnić wymogi sanitarno-higieniczne, przydatny również w domowej apteczce. Produkt w poręcznej butelce 250 ml z atomizerem.
Antybakteryjny żel do rąk
29,00 zł
(brutto)
Antybakteryjny, odświeżający żel do rąk to produkt oczyszczający bez używania wody i mydła. Zapewnia czystość i świeżość rąk w każdym momencie i gdziekolwiek jesteśmy. Poręczne opakowanie można nosić ze sobą, i użyć w dowolnym momencie, na spacerze, w pracy, podróży. Żel ma piękny żurawinowy zapach. Stworzony jest na bazie naturalnych składników, ekstraktu z owoców żurawiny i aloesu.
Aparat do płukania oka
18,00 zł
(brutto)
Aparat do płukania oka APO używany jest do oczyszczania zaprószonych, bądź zanieczyszczonych ciałem obcym oczu. Jest to na tyle uniwersalny i użyteczny sprzęt, że znajduje zastosowanie w punktach medycznych, miejscu pracy oraz w domowej apteczce. Płukanie oka można wykonać wodą, roztworami leków lub płynnymi ziołami.
Folia termoizolacyjna, folia NRC, koc termiczny
3,90 zł
(brutto)
Folia termoizolacyjna to podstawa wyposażenia apteczki pierwszej pomocy, turystycznej, ratowniczej. Folia NRC ma właściwości termoizolacyjne co oznacza, że chroni organizm przed wychłodzeniem lub przegrzaniem, można jej użyć jako osłony przed wiatrem lub promieniami słonecznymi. Koc termiczny jest na tyle uniwersalnym produktem, że może być zastosowany również u sportowców po dużym wysiłku fizycznym lub u pacjentów po operacji gdzie istotna jest ochrona przed utratą ciepła i wilgoci.
Gazik do dezynfekcji
0,50 zł
(brutto)
Gazik do dezynfekcji przeznaczony do oczyszczania i odkażania skóry. Gazik nasączony jest alkoholem, stosuje się go przy iniekcji, zabiegach kosmetycznych, szczepieniach oraz przy skaleczeniach i zadrapaniach. Jest to produkt uniwersalny, stosowany zarówno przez personel medyczny jak i w domu. Gazik do dezynfekcji posiada alkohol izopropylowy, który ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, ponad to zmniejsza ryzyko zakażeń.
Koc termiczny Blizzard Trauma Blanket
215,00 zł
(brutto)
Koc termiczny BLIZZARD jest innowacyjnym produktem termicznym stosowanym w ratownictwie taktycznym, działaniach militarnych i ratowniczych. Koce termiczne używane są w kryzysowych sytuacjach, zagrożeniu hipotermią. W kocach BLIZZARD Trauma Blanket zastosowano technologię REFLEXCELL, która przetrzymuje powietrze w trzech warstwach, tworząc barierę cieplną. Warstwa srebrna oraz przylegająca do ciała powłoka koca, chronią przed utratą ciepła. Specyfika koca chroni przed wyziębieniem ale i przegrzaniem organizmu. Koc BLIZZARD może spełniać również funkcję ochronną dla żołnierzy nocujących w terenie w różnych warunkach pogodowych.
Maseczka ochronna, 3 warstwowa, 1 szt.
0,50 zł
(brutto)
Maseczki ochronne wykonane zostały z bezpiecznego i delikatnego materiału.Trzy warstwy tkaniny dają efektywną ochronę przed infekcjami i zanieczyszczeniami. Maseczka odpowiednio zakrywa usta i nos zmniejszając ryzyko zarażenia od chorej osoby, chroni również innych jeśli to my jesteśmy chorzy. Maseczka jest uniwersalna, odpowiednia w rozmiarze dla każdego, dzięki elastycznym gumkom na uszy dobrze przylega do twarzy. Opakowanie zawiera 50 szt.
Maseczka ochronna, 3 warstwowa, 50 szt.
17,00 zł
(brutto)
Maseczki ochronne wykonane zostały z bezpiecznego i delikatnego materiału.Trzy warstwy tkaniny dają efektywną ochronę przed infekcjami i zanieczyszczeniami. Maseczka odpowiednio zakrywa usta i nos zmniejszając ryzyko zarażenia od chorej osoby, chroni również innych jeśli to my jesteśmy chorzy. Maseczka jest uniwersalna, odpowiednia w rozmiarze dla każdego, dzięki elastycznym gumkom na uszy dobrze przylega do twarzy. Opakowanie zawiera 50 szt.
Maska FFP3, antywirusowa
23,00 zł
(brutto)
Maska FFP3 przeznaczona jest do ochrony dróg oddechowych. Wysoki poziom ochrony daje zabezpieczenie w 99,99 % przed zarazkami i zanieczyszczeniami z powietrza, zarówno w formie cząstek stałych i/lub ciekłych tworzących aerozole (np. pyły, dymy, mgły) do 30 x NDS, w tym także przeciwko corona wirusom. Maska filtrująca jest wielokrotnego użytku, natomiast każde kolejne użycie maski powinno wiązać się z jej dezynfekcją. Zamontowany zawór wydechowy umożliwia odprowadzenie wydychanego powietrza oraz pary wodnej poza maskę dając wysoki komfort użytkowania. Takie rozwiązanie zabezpiecza także maskę przed zawilgotnieniem.
Octenisept 50 ml.
22,00 zł
(brutto)
Octenisept jest antyseptycznym płynem, dezynfekuje skórę, błony śluzowe i rany. Octenisept ma działanie antybakteryjne, likwiduje bakterie, grzyby, drożdżaki, wirusy (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV). Wegług ulotki płyn służy do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z opatrywaniem ran, błoną śluzową i skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, położnictwie, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, stomatologii, itd.
Okulary ochronne
16,50 zł
(brutto)
Okulary ochronne stanowią barierę przed zakażeniem poprzez kontakt oczu z kwią lub materiałem biologicznym pacjenta. Zabezpieczają oczy przed odpryskami, oparami, umożliwiając udzielenie pierwszej pomocy z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Lekka poliwęglanowa konstrukcja okularów ratowniczych zapewnia komfort noszenia, przezroczysty materiał i szerokie pole widzenia umożliwiają nieograniczone ruchy i wygodne użytkowanie.
Pocked Mask, maseczka do sztucznego oddychania
19,00 zł
(brutto)
Maska do sztucznego oddychania CPR chroni ratownika przed ewentualnym zakażeniem, podczas wykonywania resuscytacji. Maska jest wielokrotnego użytku, zabezpieczona poręcznym etui w kształcie serca. Maska Pocket posiada zawór zwrotny, system jednokierunkowego przepływu powietrza, co znacza, że ratownik wdmuchuje powietrze do płuc poszkodowanego, natomiast wraca bocznym otworem, nie trafiając spowrotem do osoby udzielającej pomocy. Wyposażona jest w złączkę do podawania tlenu oraz gumkę do zamocowania jej na twarzy poszkodowanego, dzięki czemu nie przemieszcza się na twarzy a wentylacja jest efektywniejsza. Maska do sztucznego oddychania jest podstawowym wyposażeniem apteczki i zestawów medycznych ratowniczych.