Fantomy Ratownicze

Fantom szkoleniowy pozorujący ludzkie ciało to najlepszy sposób do nauki i ćwiczenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Szkolenia z pierwszej pomocy to obowiązek w większości miejsc pracy, ale poza obowiązkiem to ogromna wartość i pożytek aby móc efektywnie udzielić pierwszej pomocy w razie potrzeby. Fantomy służą nauce reanimacji, pracy z defibrylatorem lub usuwania ciała obcego z dróg oddechowych. Dostępne w naszym sklepie fantomy marki Laerdal to sprzęt wysokiej jakości, gwarantujący trwałośc i efektywne ćwiczenia.

Fantom Brayden Basic
1 240,00 zł
(brutto)
Fantom amerykańskiej marki Brayden jest manekinem wysokiej jakości, wiernie odwzorowuje anatomie człowieka, dzięki czemu szkolenie na takim sprzęcie jest efektywne i przypomina reakcje pacjenta podczas realnej akcji ratowniczej. Fantom Brayden Basic jest podstawową wersją manekina treningowego, służy do szkolenia pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dzięki charakterystycznym kliknięciom klatki piersiowej wiadomo czy uciśnięcia zostały wykonane poprawnie. Ten popularny fantom szkoleniowy współdziała ze wszystkimi defibrylatorami oraz maskami do RKO. Model Brayden Basic nie zawiera wizualnej prezentacji przepływu krwi LED.
Fantom Brayden LED
2 337,00 zł
(brutto)
Fantom amerykańskiej marki Brayden jest manekinem wysokiej jakości, wiernie odwzorowuje anatomie człowieka, wersja z dodatkiem LED czyli wizualną prezentacją krążenia krwi z serca do mózgu umożliwia efektywne szkolenie i przypomina reakcje pacjenta podczas realnej akcji ratowniczej. Fantom Brayden LED służy do szkolenia pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, daje świetlne potwierdzenie prawidłowości wykonanych działań, dodatkowo dzięki charakterystycznym kliknięciom klatki piersiowej wiadomo czy uciśnięcia zostały wykonane poprawnie. Ten popularny fantom szkoleniowy współdziała ze wszystkimi defibrylatorami oraz maskami do RKO. Dostępne są wersje z białym lub czerwonym podświetleniem LED.
Fantom Brayden PRO
5 535,00 zł
(brutto)
Fantom amerykańskiej marki Brayden jest manekinem wysokiej jakości, wiernie odwzorowuje anatomie człowieka, wersja PRO z dodatkiem LED, czyli wizualną prezentacją krążenia krwi z serca do mózgu, oraz z dodatkową funkcją informacji zwrotnej o jakości wykonanego ćwiczenia, umożliwia innowacyjne i efektywne podejście do szkolenia pierwszej pomocy. Fantom Brayden PRO służy do szkolenia pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, daje świetlne potwierdzenie prawidłowości wykonanych działań, dzięki charakterystycznym kliknięciom klatki piersiowej wiadomo czy uciśnięcia zostały wykonane poprawnie a dodatkowo podczas treningu dostajemy informację czy wykonywane czynności są prawidłowe.
Fantom Brayden Baby PRO
5 670,00 zł
(brutto)
Fantom dziecięcy amerykańskiej marki Brayden jest manekinem wysokiej jakości, wiernie odwzorowuje anatomie niemowlęcia, dodatek LED czyli wizualna prezentacja krążenia krwi z serca do mózgu umożliwia efektywne szkolenie i przypomina reakcje podczas realnej akcji ratowniczej. Fantom Brayden Baby służy do szkolenia pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u niemowląt, daje świetlne potwierdzenie prawidłowości wykonanych działań zarówno wdechów jak i ucisków klatki piersiowej. Ten popularny fantom szkoleniowy współdziała ze wszystkimi defibrylatorami oraz maskami do RKO.
Manekin ratowniczy RANDY 48 kg, fantom ewakuacyjny
5 590,00 zł
(brutto)
Obecnie brak na stanie
Manekin ratowniczy umożliwia przeprowadzenie szkolenia z ewakuacji poszkodowanego z trudno dostępnych miejsc. Fantom RANDY przeznaczony jest do nauki ewakuacji, transportu i postępowania w sytuacjach spotykanych przez Straż Pożarną, Wojskowe Służby Ratownicze, Pogotowie Ratunkowe, Policję, Straż Miejską i w szkoleniu KPP. Manekin ratowniczy RANDY ma w pełni ruchome stawy, dzięki czemu można go łatwo dostosować do założeń szkoleniowych, ewakuacji z samochodu, z gruzowisk, transport na noszach w górskim terenie. Manekin ratowniczy jest wykonany z stali ocynkowanej pokrytej wysokiej jakości wytrzymałym winylem.
Kamizelka ACT FAST, kamizelka treningowa
749,00 zł
(brutto)
Kamizelka przeznaczona do nauki udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia. Działanie kamizelki ACT FAST nastawione jest na zastosowanie technik ucisku nadbrzusza, rękoczynu Heimlicha lub silnego uderzania między łopatkami. Uczy właściwej techniki oraz użycia odpowiedniej siły potrzebnej do uratowania osoby, która uległa zadławieniu. Kamizelkę treningową można stosować  w pozycji siedzącej jak i stojącej.
Kamizelka ACT FAST, kamizelka treningowa pediatryczna
720,00 zł
(brutto)
Kamizelka treningowa stworzona w celu nauki udzielenia pierwszej pomocy w wypadku zadławienia u dzieci. Kamizelkę ACT FAST można z powodzeniem wykorzystać podczas kursów pierwszej pomocy. Pozwala na realistyczny trening, przećwiczenie prawidłowego poklepywanie między łopatkami oraz uciśnięcia nadbrzusza w przypadku pacjentów pediatrycznych, przez dopasowanie odpowiedniej techniki i siły.  Uczy wykonywania prawidłowego chwytu odkrztuszającego, stosowanego przy zadławieniach.
Fantom do nauki resuscytacji LAERDAL Mini Anne
239,00 zł
(brutto)
Nadmuchiwany fantom z rodziny Laerdal Little Anne. Manekin posiada anatomicznie prawidłowe połączenia w jamie ustnej i nosowej, umożliwiające prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykonywaniem oddechów ratowniczych. Fantom Mini Anne pozwala na uniesienia klatki piersiowej, zaciśnięcie nosa, odchylenie głowy i uniesienie podbródka. Mini Anne posiada wbudowany system klik, potwierdzający prawidłowość prowadzonych uciśnięć klatki.